Warning: include_once(/var/www/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/prolink.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domains/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/wp-config.php on line 19

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/prolink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domains/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/wp-config.php on line 19
» Ergo Hestia – szkody

Likwidacja szkód i odszkodowania – Hestia i PZU

Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych cały czas trwa rywalizacja pomiędzy poszczególnymi towarzystwami o likwidację szkód komunikacyjnych.
W ostatnim czasie pewne nowe metody związane z obsługą klientów wprowadziła Ergo Hestia. W ofercie likwidacyjnej pojawiły się dwa nowe rozwiązania: ABC szkody i usługa Callback.

ergo hestia

Pierwsze rozwiązanie jest pewnego rodzaju poradnikiem kierowanym do tych klientów, którzy zgłosili szkodę z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, oraz do klientów indywidualnych, którzy zgłosili szkodę w ramach ubezpieczenia autocasco. Informacje zawierające między innymi wykaz najważniejszych dokumentów, które będą potrzebne przy oględzinach pojazdu i likwidacji szkody są wysyłane do klientów poprzez e-mail. Poza tym w e-mailu znajdą się potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia szkody, jak również odpowiedzi na najważniejsze pytania.
W wysyłanym do klientów poradniku znajdą się także wskazówki jak przygotować się do rozmowy z mobilnym rzeczoznawcą. Dodatkowo kierowca otrzyma informacje o eKoncie ubezpieczeniowym i innych dostępnych kanałach kontaktowych z ubezpieczycielem.

Usługa Callback polega na tym, że kierowca dzwoniąc na infolinię w celu uzyskania informacji o zgłoszonej szkodzie, po 30 sekundach oczekiwania na połączenie posiada możliwość skorzystania z opcji oddzwonienia przez konsultanta.

Likwidacja szkód u konkurencji

PZU S.A. posiada bardzo interesujące rozwiązania. Ubezpieczyciel posiada największą w Polsce ilość mobilnych ekspertów, którzy są doświadczonymi rzeczoznawcami, oraz dużą ilość warsztatów naprawczych. W 2010 roku została uruchomiona internetowa platforma wymiany komunikacji, której celem jest skrócenie wszelkich procedur i tym samym przyspieszenie naprawy samochodu i wypłaty odszkodowania. Platforma została utworzona między innymi po to, aby usprawnić komunikację z siecią warsztatów naprawczych. Za jej pośrednictwem dopuszczalne jest również przesyłanie dokumentów pomiędzy warsztatami, a towarzystwem ubezpieczeniowym.

Firma PZU S.A. dysponuje także autorskim programem pomocowym. Dzięki temu klienci PZU posiadają do swojej dyspozycji całodobowe Centrum Alarmowe, oraz sieć partnerów w ilości 800, którzy oferują pomoc na drodze. Program pomocy PZU to wsparcie informacyjne, medyczne, techniczne i organizacyjne dla kierowców i ich pasażerów. Ponadto ubezpieczyciel stworzył Mobilne Biuro, czyli autobus z łącznością satelitarną i dostępem do różnych systemów informatycznych. Pomysł ten sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach nadzwyczajnych, jak chociażby: klęski żywiołowe, pożary, karambole, itp.

W Ergo Hestii cały mechanizm likwidacji szkód polega na zintegrowanym współdziałaniu z całodobowym centrum obsługi telefonicznej. Ponadto poszkodowani mogą dokonywać zgłoszeń za pośrednictwem Internetu i e-maila.