Warning: include_once(/var/www/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/prolink.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/domains/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/wp-config.php on line 19

Warning: include_once(): Failed opening '/var/www/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/prolink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/domains/ubezpieczenia-komunikacyjne.org/wp-config.php on line 19
» Formularz PCC-3 oraz PCC-3A

Formularz PCC-3 oraz PCC-3A

Pobierz formularz PCC-3
Pobierz formularz PCC-3A

Formularze PCC-3 oraz PCC-3A możecie Państwo otrzymać w każdym Urzędzie podatkowym.

Sam formularz PCC-3 jest potrzebny w celu rozliczenia się z Urzędem Skarbowym po transakcji kupna pojazdu mechanicznego. Obowiązek odprowadzenia podatku od czynności cywilno prawnych spoczywa tylko i wyłącznie na kupującym pojazd. To jak powinien być wypełniony druk PCC-3, zapewne widnieje w samym Urzędzie skarbowym. Wniosek sporządzony jest raczej zrozumiale, więc nie ma tu konieczności jego tłumaczenia.

Sytuacja z podatkiem ma się nieco inaczej w przypadku zamiany auta na inne. Wtedy to obie strony uiszczają opłatę od czynności cywilno prawnych. Odstępstwem jest to, że sprawy związane z dokonaniem opłaty skarbowej może załatwić jedna osoba. Nie ma konieczności osobistego złożenia wniosku PCC-3.

Co do formularza PCC-3A – jest to formularz uzupełniający. Wnosi się go, gdy na umowie jest więcej niż jedna osoba kupująca (współwłaściciel). Do pobrania w Urzędzie Skarbowym lub naszym serwisie.

Pamiętajcie Państwo, że formularz PCC-3 oraz PCC-3A warto mieć już przy sobie podczas spisywania umowy kupna – sprzedaży. Osoba pozbywająca się samochodu musi na nim złożyć własnoręczny podpis.